Dodana: 8 czerwiec 2018 15:06

Zmodyfikowana: 8 czerwiec 2018 15:06

Kryształowe Zwierciadła 2018 rozdane! Nagroda dla młodego naukowca z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Podczas uroczystej Gali Kryształowych Zwierciadeł wręczony został po raz 10. Kryształek Zwierciadła. Najwięcej głosów czytelników otrzymał dr Karol Charkiewicz, młody naukowiec z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - jeden z najbardziej obiecujących polskich badaczy. Jest współwynalazcą m.in. eksperymentalnego bezinwazyjnego testu na wykrywanie zespołu Downa. W Danii zajmował się leczeniem bezpłodności u kobiet po chemioterapii. Doceniony przez czytelniczki "Zwierciadła" za działalność na rzecz kobiet w Polsce.

Ilustracja do artykułu Sportgrafia (2).jpg

5 czerwca  br. w Muzeum Historii POLIN w Warszawie po raz 23. zostały wręczone nagrody miesięcznika "Zwierciadło". W tym roku otrzymali je: Katarzyna Nosowska, Małgorzata Szumowska, Martyna Wojciechowska, Dawid Ogrodnik oraz Tygodnik Powszechny. Nagrodę Specjalną z rąk redaktor naczelnej Pauliny Stolarek odebrał Józef Wilkoń "za wierność sobie i wartościom, zwłaszcza w czasach, kiedy było to bardzo trudne. Za bycie mistrzem dla młodego pokolenia twórców, kształtowanie wyobraźni pokoleń. Za talent, pasję i autorytet." 

   

Wokalistka, reżyserka, dziennikarka, aktor, redakcja tygodnika oraz medyk. Tegoroczni laureaci reprezentują różne dziedziny życia, pochodzą z całej Polski, ale łączą ich wspólne cechy takie jak: odwaga, wrażliwość, siła, talent,  pasja, tolerancja i wiarygodność. Każdy z nich jest wierny sobie i wartościom. Mają  mocne osobowości. Podążają własną drogą na przekór modom i trendom. Są otwarci na różne interpretacje wydarzeń we współczesnym świecie. 

źródło: rzecznik UMB

facebook