Dodana: 25 październik 2017 13:24

Zmodyfikowana: 25 październik 2017 13:24

Już jutro na PB Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka

Politechnika Białostocka jest gospodarzem tegorocznych Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka (26 - 29 października). Impreza odbywa się już po raz dziewiętnasty. Weźmie w niej udział prawie 90. studentów z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Łodzi, Bydgoszczy, Szczecina, Radomia, Rzeszowa, Opola, Krakowa, Poznania, Gliwic, Konina i Białegostoku. W tym roku tematem przewodnim jest energetyka inteligentnych miast.

Ilustracja do artykułu Wydział Elektryczny PB (1).jpg

Idea Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka narodziła się w 1997 r. Jest to wydarzenie organizowane cyklicznie przez studentów należących do poszczególnych oddziałów Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Zainicjowana w Szczecinie zdobyła uznanie i popularność - jako konferencja organizowana przez młodzież i dla młodzieży. Jej celem jest integracja społeczności akademickiej oraz poszerzanie wiedzy - nieodłączną częścią każdego spotkania są wykłady i warsztaty związane z wybranym w danym roku tematem. Pierwszego dnia, 26 października, dr hab. inż. Maciej Zajkowski z Politechniki Białostockiej opowie o  Smart lighting w inteligentnym mieście, a  dr inż. Jacek Kusznier  o iluminacji budynków miejskich. W programie także  spotkanie z prezesem Stowarzyszenia Elektryków Polskich dr. inż. Piotrem Szymczakiem.  

 

Konferencja skierowana jest do najaktywniejszych studentów kierunków elektrotechnicznych działających w studenckich kołach SEP oraz przyszłych inżynierów branży elektrycznej z całej Polski.

 

Inauguracja XIX Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka jutro, 26 października, o godz. 10:30 w auli Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej (Białystok, ul. Wiejska 45D).

 

Organizacja XIX Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka została dofinansowana przez Prezydenta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta.

źródło:rzecznik PB

facebook