Dodana: 16 grudzień 2017 21:27

Zmodyfikowana: 16 grudzień 2017 21:27

Jubileusz 15-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wasilkowie

W piątek 15 grudnia przepiękny jubileusz świętowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Wasilkowie. Życzenia i pamiątkowy dyplom z tej okazji złożył też Maciej Żywno, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, przed laty sam zaangażowany w pierwsze miesiące działalności tego niezwykłego zespołu.

Ilustracja do artykułu 2.jpg

 

Życzenia i gratulacje złożył burmiestrz Wasilkowa Mirosław Bielawski, na uroczystości obecny był także Antoni Pełkowski, były burmistrz, za którego kadencji przed laty ta orkiestra powstała.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Wasilkowie powstała 28 stycznia 2002 roku z inicjatywy dyrektor gimnazjum Barbary Borkowskiej. Od samego początku dyrygentem i kierownikiem artystycznym orkiestry jest Adam Wolański. Osoby grające w orkiestrze to młodzież Gimnazjum im ks. Wacława Rabczyńskiego wraz z jego absolwentami oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie. Przedział wiekowy młodych muzyków to 11-21 lat.

W repertuarze orkiestry znajdują się utwory rozrywkowe, klasyczne, liturgiczne oraz wiele znanych szlagierów. Poza tym orkiestra może się również poszczycić efektowną musztrą paradną. Orkiestra znana jest nie tylko w gminie Wasilków, ale również w całym województwie podlaskim. Swoje umiejętności systematycznie prezentuje w kraju, jak poza jego granicami, między innymi w Niemczech, Estonii, Litwie, Białorusi. W czerwcu tego roku orkiestra koncertowała w Malente (Niemcy).

Na przełomie dziesięciolecia ma na swoim koncie ponad 300 występów. Swoją grą uświetnia uroczystości państwowe, szkolne, sportowe i kościelne.

Na podst. http://www.orkiestra.wasilkow.pl/
(opr.mk)

 

facebook