Dodana: 16 maj 2019 13:09

Zmodyfikowana: 16 maj 2019 13:09

Jak uczyć robotyki i automatyki – warsztaty na PB

Opracowanie wysokiej jakości innowacyjnych materiałów i narzędzi szkoleniowych dotyczących nauczania zawodowego w obszarze robotyki i automatyki - to zadanie projektu MILAN. Uczestnicy projekty z Grecji, Estonii, Słowacji i Polski przez tydzień (13-17 maja) pracują na Politechnice Białostockiej na Wydziale Informatyki.

Kilka osób przed komputerami obserwuje trzyosobową grupę mężczyzn, jeden z nich prezentuje sprzęt elektroniczny

Wszystkie opracowane materiały szkoleniowe MILAN zostaną umieszczone na interaktywnej platformie e-learningowej.  Będą one wykorzystywać nowoczesne rozwiązania ICT, w tym wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. Będzie można z nich korzystać przy użyciu komputerów oraz urządzeń mobilnych,  takich jak tablety i smartfony. Dostępne będą dla studentów  i uczniów. Publikowane będą w językach krajów - instytucji partnerskich.

Projekt realizuje międzynarodowe konsorcjum, którego członkami są Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów z Warszawy, Uniwersytet Techniczny z Koszyc na Słowacji, Spojena Skola Juraja Henisha z Bardejowa na Słowacji, Uniwersytet Techniczny z Krety w Grecji, Uniwersytet Techniczny z Tallina w Estonii oraz Politechnika Białostocka (Wydział Informatyki). Nasz uczelnia jest liderem projektu.

Projekt MILAN jest realizowany w ramach programu  Erasmus + 2018 w części dotyczącej „Otwartych i innowacyjnych praktyk w erze cyfrowej”.  Jego wartość to ok. 370 tys. euro.

Żródło: Rzecznik Prasowy Politechniki Białostockiej

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook