Dodana: 3 listopad 2017 07:59

Zmodyfikowana: 3 listopad 2017 07:59

Inauguracja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego

Już w najbliższą sobotę, 4 listopada, rusza Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy na Politechnice Białostockiej. Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej zaprasza uczniów klas V i VI szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia, podczas których będzie można dowiedzieć się m.in. jak gospodarować czasem, co to jest marketing, czy warto powierzyć pieniądze bankom. W tym roku Politechnika Białostocka dołączyła do ogólnopolskiego projektu EUD - Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy.

Ilustracja do artykułu ki.jpg

Zaplanowano sześć spotkań.  Zajęcia dla uczniów - składające się z wykładów i części warsztatowej - prowadzone będą przez naszych nauczycieli akademickich oraz ekspertów. Młodzi słuchacze EUD dostaną specjalne indeksy, w których będą zbierali wpisy wykładowców.  

W czasie zajęć nudzić nie będą się też rodzice, dla których przygotowano osobne wykłady. Opiekunowie dowiedzą się m.in. jak pobudzić kreatywność dziecka i jak od najmłodszych lat kształtować jego świadomość konsumencką.

Inauguracja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku w sobotę, 4 listopada, o godz. 09:50 na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB (Kleosin, ul. O. Tarasiuka 2, Aula 18KB)  

Po uroczystej immatrykulacji studentów rozpoczną się zajęcia. Dzieci na wykład zaprasza Marek Masalski, który opowie o tym jak pokonać konkurentów i jak strategie pomagają w rywalizacji.  Wykład inauguracyjny dla rodziców przygotowała Aneta Tomkiel -  "Koncepcje i zasady kształcenia alternatywnego".

 

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy funkcjonuje w Polsce od 2008 roku. Obecnie zajęcia w ramach EUD odbywają się w 7 polskich miastach:
- w Warszawie (przy SGH),
- w Katowicach (we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach),
- w Poznaniu (przy UE w Poznaniu),
- we Wrocławiu (przy UE we Wrocławiu).
- w Szczecinie (przy Uniwersytecie Szczecińskim),
- w Gdańsku (na Politechnice Gdańskiej),

- w Białymstoku (na Politechnice Białostockiej),

Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci już od najmłodszych lat. Na EUD co roku kształci się w sumie ponad 1,5 tys. uczniów.

facebook