Dodana: 2 marzec 2018 08:54

Zmodyfikowana: 2 marzec 2018 08:54

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy w Białymstoku startuje 3 marca

Za oknem zima, a na Politechnice Białostockiej rusza letnia edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. W sobotę, 3 marca, o godzinie 9:50 na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB (ul. Tarasiuka 2 w Kleosinie) immatrykulacja studentów EUD i pierwszy wykład.

Ilustracja do artykułu 2017_11_04 Ekonomiczny Uniwersytet Dzieciecy EUD PB (35).JPG

Tym razem zgłosiło się ponad 90 uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych z Białegostoku i okolic.

Młody inwestor na giełdzie, praktyka i inspiracja w biznesie, rola marketingu - brzmi poważnie, ale treści i sposób przekazu dostosowane są do percepcji młodzieży w wieku 12-13 lat. Zajęcia są bezpłatne, prowadzą je w weekendy wykładowcy Wydziału Inżynierii Zarządzania PB oraz praktycy biznesu.

Każdy "zjazd" składa się  z wykładów i części warsztatowej. Słuchacze EUD  będą otrzymywać wpisy do specjalnego indeksu, który wręczony zostanie podczas sobotniej uroczystości. 

Tak jak w poprzedniej edycji, organizatorzy przewidzieli także wykłady dla rodziców. Z pewnością rodzice nie będą się nudzić na zajęciach takich jak: Teoria gier w wychowaniu, Wpływ mediów masowych na odbiorców, Miasto (niedalekiej) przyszłości.

Inicjatywa EUD prowadzona jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami - polskimi wyższymi uczelniami. Warto przypomnieć, że Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy zainaugurował swoją działalność w 2008 roku w Warszawie, a od września 2009 roku funkcjonuje jako projekt ogólnopolski. Zajęcia odbywają się m.in. w Katowicach (we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach), w Poznaniu (przy UE w Poznaniu), w Szczecinie (przy Uniwersytecie Szczecińskim), w Gdańsku (na Politechnice Gdańskiej). W ubiegłym roku do tego grona dołączyła Politechnika Białostocka.

- Edukacja ekonomiczna dzieci jest szczególnie ważna w dzisiejszych czasach. Współcześnie dzieci coraz szybciej stają się aktywnymi podmiotami świata ekonomii. Coraz baczniej obserwują rynek, otrzymują kieszonkowe i partycypują w procesie wyboru produktów. Ważnym jest, aby budować u dzieci racjonalne postawy związane nie tylko z nabywaniem dóbr, ale także inicjować i kształtować ich przyszłe postawy przedsiębiorcze
 - mówi dr Urszula Widelska - koordynująca przedsięwzięcie na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB.


Start 3 marca 2018 r. o godz. 09:50.  Po immatrykulacji i wręczeniu indeksów wykład DOBRO PRYWATNE A DOBRO PUBLICZNE wygłosi dr Łukasz Nazarko. EMPATYCZNA KOMUNIKACJA W RODZINIE - pod takim hasłem spotkają się rodzice studentów EUD z dr. Andrzejem Smolarczykiem.

Miejsce spotkań:
Politechnika Białostocka
Wydział Inżynierii Zarządzania
ul. Tarasiuka 2 w Kleosinie
Zajęcia dla dzieci: Aula 18 (budynek Berlin)
Zajęcia dla rodziców: Sala 4 (budynek Berlin)

facebook