Dodana: 7 czerwiec 2016 14:59

Zmodyfikowana: 7 czerwiec 2016 15:02

Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom. Finał z wierszami Jana Brzechwy

W ostatnim dniu Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom Bogdan Dyjuk Członek Zarządu Województwa Podlaskiego wraz z Anną Krawczuk Wicedyrektorem Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku i Agnieszką Godlewską Zastępcą Dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim odwiedzili jedno z białostockich przedszkoli, w którym czytali dzieciom wiersze Jana Brzechwy.

Ilustracja do artykułu czytanie-06.jpg

Organizatorem 5 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom jest Centrum Edukacji Nauczycieli
w Białymstoku. Przedsięwzięcie organizowane jest corocznie w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i białostockiego CEN-u odwiedzili Niepubliczne Przedszkole Rodzinne w Białymstoku, w którym czytali dzieciom znane i uwielbiane przez nich barwne wiersze Jana Brzechwy, takie jak: „Na straganie”, „Kwoka”, „Entliczek-pentliczek”, „Leń”. Czytany był również wiersz Juliana Tuwima „Okulary”.

Przedszkolaki przygotowały wyjątkową scenerię – stragan z prawdziwymi warzywami, w którym znajdował się m.in. seler, koper, marchewka, pomidor, szczypiorek i inne. Na środku targowiska zostały przygotowane miejsca dla urzędników.

Były więc i bardzo poważne rozmowy o tym jak różne są warzywa, ale też i czy siedzenie na tapczanie jest ciężką pracą, na czym polega grzeczność wobec gości, i wiele innych.

 

facebook