Dodana: 14 wrzesień 2017 15:27

Zmodyfikowana: 15 wrzesień 2017 14:06

Białostocki Salon Maturzystów

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? - odpowiedzi na te pytania znaleźć można było dziś, 14 września na Białostockim Salonie Maturzystów. Na Salonie prezentowała się także Politechnika Białostocka i skonstruowany przez naszych studentów robot Bobot.

Ilustracja do artykułu 2017_09_14 salon pb (6).JPG

W województwie podlaskim w przyszłym roku do matury może przystąpić ponad 9 tys. osób: absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Białostocki Salon Maturzystów jest organizowany przede wszystkim z myślą o nich, ich nauczycielach i rodzicach.  

Goście Białostockiego Salonu Maturzystów mogli spotkać się z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży oraz z przedstawicielami uczelni z  Białegostoku, Lublina, Krakowa i Warszawy.

Na stoisku Politechniki Białostockiej oprócz rzetelnej informacji o oferowanych kierunkach kształcenia, zasadach rekrutacji, "konkursowych" sposobach zdobycia indeksu na Uczelnię, można było zapoznać się z ofertą kursów przygotowujących do matury. Można było sprawdzić, jak działa Bobot - robot skonstruowany przez studentów po to by wspomagać pracę personelu medycznego w szpitalach. Można było także wybrać się ma wirtualny spacer po uczelni dzięki specjalnym goglom i grze zaprojektowanej przez studentów. Atrakcją była także "inżynierska" ścianka do selfie.=

Białostocki Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej zorganizowanej przez wydawnictwo Perspektywy. Podobne imprezy odbędą się w 16 największych ośrodkach akademickich naszego kraju. 

W poniedziałek i wtorek (18-19 września) Politechnikę Białostocką będzie można spotkać na Lubelskim Salonie Maturzystów.


Źródło: Rzecznik Prasowy Politechniki Białostockiej

facebook