Dodana: 13 październik 2014 12:45

Zmodyfikowana: 13 październik 2014 12:45

Wraca Kawiarnia Językowa

Po długim czasie Kawiarnia Językowa wraca na mapę wydarzeń w Białymstoku. Kolejne spotkanie miłośników języków odbędzie się 14 października o godz. 18 tradycyjnie w Esperanto Cafe. Ponownie będziemy się spotykać w każdy 2. i 4. wtorek miesiąca.

Białostocka Kawiarnia Językowa to projekt realizowany od początku 2009 oku. Są to regularne, wieczorne spotkania przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą ćwiczyć języki świata, poznawać nowych ludzi i ich kultury. Dla spotkań znaleziono dwa podstawowe cele: po pierwsze Kawiarnia ma służyć białostoczanom jako miejsce do prowadzenia najlepszego na świecie kursu języka – to znaczy nauki poprzez swobodną rozmowę przy kawiarnianym stoliku, bezpłatną i dostępną dla wszystkich niezależnie od wieku czy umiejętności. Drugim celem tych spotkań jest integracja obcokrajowców i mniejszości narodowych w Białymstoku – wymiana doświadczeń i kontaktów z rodakami oraz ich integracja w białostockiej społeczności.
Spotkania wyglądają tak: przy poszczególnych stolikach, oznaczonych tabliczkami z nazwami języków, siedzą „dyżurni” - osoby dobrze znający dany język, najlepiej od urodzenia, gotowe pomóc wszystkim uczącym się.

Liczbę zainteresowanych danym językiem można ocenić po ankiecie na Facebooku – wystarczą dwie osoby, żeby założyć nowy stolik. Uczestnicy chcący praktykować kilka języków mogą bez problemu zmieniać stoliki i kontynuować dyskusję w innym języku. Wszystkich obcokrajowców Wraca Kawiarnia Językowa zachęca zawsze do odwiedzenia stolika polskiego. W spotkaniach brało udział zawsze kilkanaście-kilkadziesiąt osób, a wśród nich zagraniczni studenci i
wolontariusze.

Białostocka Kawiarnia Językowa przez kilka lat swojego istnienia skupiła wokół siebie bardzo duże grono stałych bywalców, Polaków i obcokrajowców używających kilkunastu języków – oprócz popularnych, jak angielski, niemiecki, hiszpański i francuski mieliśmy również stoliki z językami mniejszości narodowych – rosyjski i białoruski, stolik esperancki, a także języki nieco bardziej egzotyczne jak norweski, węgierski czy turecki.
Kawiarnia przyciągnęła uwagę białostockich mediów, lokalne gazety, radio i telewizja od czasu do czasu zapraszały i relacjonowały przebieg spotkań.

 

Kawiarnia Językowa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook