Dodana: 22 listopad 2014 14:54

Zmodyfikowana: 22 listopad 2014 14:54

Jarosław Makal zwycięzcą konkursu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji EDUinspirator 2014

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji od 2011 roku nagradza najlepsze praktyki w zakresie realizacji projektów, które dofinansowuje. Co roku konkurs odbywa się pod innym hasłem, ale jego cel jest zawsze ten sam – wyłonienie najlepszych projektów, które inspirują, edukują, podejmują ciekawe tematy oraz zostały wzorowo zrealizowane.


Nominacje do nagrody EDUinspiracji wskazywane są przez pracowników
FRSE, następnie kapituła konkursu wybiera zwycięskie projekty. W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu EDUinspiracje wybrano także EDUinspiratorów – osoby, które dzięki uczestnictwu w programach zarządzanych przez FRSE, wpłynęły na otaczającą rzeczywistość. Nagrodę EDUinspiratora roku może wygrać osoba, która podejmuje dodatkowe inicjatywy edukacyjne, inspiruje swoje środowisko lokalne do kolejnych działań na rzecz edukacji, przyczynia się do ich sukcesu albo pomaga im rozwinąć nowe umiejętności. W konkursie EDUinspirator Fundacja nominowała
28 osób w sześciu kategoriach: edukacja szkolna, szkolnictwo wyższe, edukacja zawodowa, edukacja dorosłych, edukacja pozaformalna młodzieży, polsko-litewska przyjaźń. Gala wręczenia odbyła się 20 listopada 2014 roku.

Dr. inż. Jarosław Makal laureat konkursu EDUinspirator jest pełnomocnikiem Rektora PB ds. jakości kształcenia. W latach 2002-2010 pełnił funkcję koordynatora wydziałowego programu Erasmus, a w latach 2010-2012 był pełnomocnikiem Rektora PB ds. wdrażania procesu bolońskiego.

Dr. inż. Makal jest kierownikiem pierwszego w historii Uczelni projektu w Programie Leonardo da Vinci "Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk jako najlepszy sposób na poprawę jakości kształcenia inżynierów Vetpro-Exiq Eng”. W projekcie wzięło udział 12 nauczycieli akademickich – reprezentantów każdego z wydziałów Politechniki Białostockiej. Grupa uczestników odwiedziła uczelnię partnerską VIA University College w Danii obserwując tamtejsze metody nauczania, biorąc udział w dyskusjach na temat współpracy VIA UC z firmami, zapoznając się z działalnością tamtejszego Biura Karier.

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook