Dodana: 16 marzec 2016 12:59

Zmodyfikowana: 16 marzec 2016 13:37

Znamy zwycięzców wojewódzkiego etapu Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii

Aleksandra Duchnowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie – I miejsce, Przemysław Mościcki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie – II miejsce, Michał Piotr Kułakowski z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce – III miejsce są zwycięzcami drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Nasza "wojewódzka trójka" stworzy jedną drużynę i w czerwcu będzie walczyć o główną wygraną w Krakowie.

Finał wojewódzki odbył się 15 marca 2016 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, który pełni funkcję partnera organizacyjnego Olimpiady.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Aleksandra Duchnowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie z 53 uzyskanymi punktami (na 65 możliwych),

II miejsce - Przemysław Mościcki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie z wynikiem 47 punktów,

III miejsce - Michał Piotr Kułakowski z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce z wynikiem 46 punktów.

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii jest ogólnopolskim konkursem historycznym adresowanym do uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych i trzecich klas technikum. Pomysłodawcą i organizatorem inicjatywy jest Fundacja Centrum Solidarności z Gdańska.

W części finałowej zmierzy się 16 trzyosobowych zespołów. Dwa miesiące przed rozgrywką finałową drużyny wojewódzkie zaproszone zostaną na wizytę studyjną i integracyjną do Gdańska – Miasta Wolności i Solidarności. Finał trzeciej edycji konkursu odbędzie się 15 czerwca 2016 r. w Krakowie.

Nagrodami za I miejsce w ogólnopolskim finale będą:

  1. Promesa indeksu na studia;
  2. Publikacje Instytutu Pamięci Narodowej;
  3. Stypendia naukowe.

Nagrodami za II i III miejsce w ogólnopolskim finale będą:

  1. Publikacje Instytutu Pamięci Narodowej;
  2. Stypendia naukowe.

Informacji dotyczących etapu wojewódzkiego Olimpiady udziela koordynator Olimpiady na Podlasiu - Pani Jolanta Miczejko - tel. 85 66 54 641.

Szczegółowych informacji udziela:
Patrycja Marczuk | 58 308 43 28
p.marczuk@fcs.org.pl | kontakt@olimpiadasolidarnosci.pl

facebook