Dodana: 30 wrzesień 2014 09:38

Zmodyfikowana: 14 styczeń 2016 15:09

Drugi etap Olimpiady Solidarności za nami

Drugi etap Olimiady Solidarności. Dwie dekady historii za nami. Zwycięzcami konkursu zostali: Błażej Łasiewicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Moniek z 55 uzyskanymi punktami (na 60 możliwych) - I miejsce, Kamil Tworkowski z II Liceum Ogólnokształcącego z BJN z Bielska Podlaskiego (52 punkty) - II miejsce oraz Ewa Bogucka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Ciechanowca (46 punktów) - III miejsce.

Nasza "wojewódzka trójka" stworzy jedną drużynę i będzie walczyć o wygraną w Gdańsku.

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii jest ogólnopolskim konkursem historycznym adresowanym do uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Pomysłodawcą i organizatorem inicjatywy jest Fundacja Centrum Solidarności z Gdańska.

W części finałowej zmierzy się 16 trzyosobowych zespołów. Dwa miesiące przed rozgrywką finałową drużyny wojewódzkie zaproszone zostaną na wizytę studyjną i integracyjną do Gdańska – Miasta Wolności i Solidarności. Finał pierwszej edycji konkursu odbędzie się 4 czerwca 2013 r. w Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Członkowie zwycięskiej drużyny w nagrodę otrzymają promesę indeksu na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, po jednym na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, socjologia (studia stacjonarne pierwszego stopnia) oraz możliwość odbycia miesięcznego, płatnego stażu w instytucji państwowej.

Wszelkie zapytania dotyczące etapu wojewódzkiego Olimpiady należy kierować do Pani Renaty Łapińskiej (Referat Edukacji UMWP w Białymstoku) - tel. (85) 66 54 536.

Szczegółowych informacji udziela:
Małgorzata Romanowicz | 509 327 892
m.romanowicz@fcs.org.pl | kontakt@olimpiadasolidarnosci.pl

facebook