Dodana: 7 czerwiec 2016 12:50

Zmodyfikowana: 21 czerwiec 2016 09:18

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji Przeglądu Małych Form Teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”

Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia, Gimnazjum nr 8 oraz Gimnazjum Nr 1 w Suwałkach zwycięzcami tegorocznej, 14. edycji Przeglądu Małych Form Teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”.

3 czerwca w Operze i Filharmonii Podlaskiej wyłoniono laureatów tegorocznej edycji Przeglądu.

Jury w składzie Bogusława Łuksza (Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku), Hanna Marek (Kuratorium Oświaty w Białymstoku), Małgorzata Konopka (Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku), Krzysztof Zemło (Teatr Lalki i Ludzie) oraz Urszula Wasyluk-Żukowska (Urząd Marszałkowski w Białymstoku), biorąc pod uwagę walory profilaktyczne i wychowawcze, jakość oraz profesjonalizm gry aktorskiej, spośród 15 zgłoszonych zespołów, wytypowało sześciu laureatów:

W kategorii walory wychowawcze:

  • I miejsce – Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia w spektaklu Wszystko OK ex aequo z Gimnazjum nr 8 w w Suwałkach w spektaklu Sceny z życia i miłości,
  • II miejsce Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu w spektaklu Inwestycja,

W kategorii walory artystyczne:

  • I miejsce Gimnazjum Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach w spektaklu Cień wiatru,
  • II miejsce Publiczne Gimnazjum nr 8 w Białymstoku w spektaklu Dziób w dziób,
  • III miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym w spektaklu Porcelanowa lala.

Ponadto dostrzeżono wspaniałe kreacje aktorskie Izabeli Łopuskiej z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu oraz Michała Breczko z Publicznego Gimnazjum nr 8 w Białymstoku.

Zwycięzcy oprócz nagród otrzymali zaproszenie do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl w reż. Pawła Aignera „Kandyd, czyli Optymizm”.

START: 14.06.2016
GODZINA: 11.00
MIEJSCE: BTL (ul. Kalinowskiego 1)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkich chętnych zapraszamy za rok do udziału w kolejnej odsłonie Przeglądu Małych Form Teatralnych „Dramat i tragedie pozostaw teatrowi”.

facebook