Dodana: 11 czerwiec 2015 15:08

Zmodyfikowana: 15 styczeń 2016 14:29

Finał dramatu i tragedii w Operze I Filharmonii Podlaskiej

Ilustracja do artykułu DRAMAT.JPG

Finalistów Przeglądu Małych Form Teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”, a także wszystkich tych, którzy byli z nami podczas eliminacji strefowych w białostockich Spodkach serdecznie zapraszamy 12 czerwca na galę do Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku (sala kameralna, Odeska 1).

Podczas finału wyłonimy zwycięzców oraz nagrodzimy najlepsze kreacje aktorskie tegorocznej edycji Przeglądu, podczas której obejrzeliśmy 15 spektakli w wykonaniu 15 podlaskich gimnazjów.

Nasi finaliści to:

  • Prywatne Gimnazjum nr 9 im. Marii Konopnickiej w Białymstoku,
  • Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu,
  • Katolickie Gimnazjum im. Kard. St. Wyszyńskiego w Łomży,
  • Publiczne Gimnazjum w Dobrzyniewie Dużym,
  • Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim oraz
  • Publiczne Gimnazjum nr 8 im. Marii Konopnickiej w Białymstoku.

Przegląd Małych Form Teatralnych pod hasłem „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” jest realizowany od 2002 r. Na mocy uchwały, Zarząd Województwa Podlaskiego w 2012 r. podjął decyzję o przejęciu przedsięwzięcia, koordynowanego w latach ubiegłych przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, a następnie Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Stworzono możliwość przeglądu i promocji najciekawszych form teatralnych, które ze względu na swe walory profilaktyczno-wychowawcze zapisały się na trwałe w kanonie imprez kulturalnych województwa podlaskiego.

Mimo upływu czasu, ta forma aktywności artystycznej, wychowawczej i profilaktycznej, znajduje duże grono sympatyków wśród dyrektorów gimnazjów, nauczycieli różnych specjalności oraz uczniów.

Start godz. 8.00.

Więcej:

Urszula Wasyluk-Żukowska | 85 66 54 536
urszula.zukowska@wrotapodlasia.pl | osobiście w urzędzie

Termin wydarzenia

Dramat i Tragedię pozostaw Teatrowi godz. 8.30-13.30 OiFP

Wydarzenie nie jest objęte rezerwacją.

facebook