Dodana: 9 sierpień 2016 09:09

Zmodyfikowana: 9 sierpień 2016 09:09

"Nasze Plenery" - otwarcie wystawy Klubu Fotografii Nurt

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy Klubu Fotografii Nurt „Nasze plenery”, które odbędzie się 12 sierpnia 2016r. (godz. 18.00) w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku.

Ilustracja do artykułu 4.jpg

Prace prezentowane na obecnej wystawie powstały podczas tak zwanych „Dużych plenerów” Klubu Fotografii Nurt. Wyszliśmy bowiem z założenia, że potrzebna jest nam zmiana otoczenia, a zatem i świeżość spojrzenia na świat. Ile bowiem można fotografować najbliższe otoczenie, miejsca na co dzień opatrzone? Powstała zatem koncepcja organizowania przynajmniej dwa razy do roku wyjazdowych plenerów w dalsze okolice. Z założenia wyjeżdżamy na cały dzień fotografowania. Stało się to możliwe dzięki przychylności Pana Dyrektora MDK-DŚT - Romana Borawskiego, który użycza nam firmowego busa na te ekspedycje.

Pierwszy plener został zorganizowany w maju 2011 roku, kiedy to wybraliśmy się do Św. Góry Grabarki, przy okazji zahaczając o Siemiatycze, Drohiczyn i Ciechanowiec. Efektem tej wyprawy była poplenerowa wystawa „W stronę Grabarki”.

Do chwili obecnej odbyło się 11 wypadów, podczas których odwiedziliśmy między innymi: Supraśl, Giżycko, Modlin, Różan, Szczytno, Ruciane Nida, Pisz, Kruszyniany, Krynki, Trzcianne, Twierdzę Osowiec, Goniądz - wszystkich miejsc nie da się wyliczyć. Odwiedziliśmy też stolicę, gdzie fotografowaliśmy Starą Pragę i Starówkę. Ostatni plener /maj 2016/odbył się w Prostkach, Ełku, Olecku, Stańczykach i Gołdapi.Ogółem w wyjazdach uczestniczyło ponad 60 osób, członków Klubu oraz zaproszonych przez nas przyjaciół.Tradycją naszych plenerów była pogoda. Często rano było pochmurno, mgliście a nawet deszczowo. Nie zrażało to nas, no i później pogoda się poprawiała, niejako wynagradzając naszą determinację. Oprócz prac wykonanych dla celów wystawienniczych prezentowane są także tzw. „zdjęcia strażackie”, czyli zbiorowe pamiątkowe fotografie oraz zdjęcia uczestników wykonane podczas pracy.

Wojtek Surawski


W wystawie udział biorą :
Lech Buczyński,
Zbigniew Ciborowski,
Grzegorz Gwizdon,
Przemysław Karwowski,
Marcin Kossakowski,
Wojtek Surawski,
Iza Szypulska,
Zbigniew Walczuk,
Przemysław Wojewoda,
Grzegorz Zabielski.

Wystawę można oglądać do 14 września 2016r.

facebook