Dodana: 11 marzec 2019 15:41

Zmodyfikowana: 26 marzec 2019 11:03

STRABAG i PALISANDER podpisały kontrakt o wartości kilkudziesięciu milionów

STRABAG wybuduje nowe Centrum Logistyczne spółki PALISANDER. Warta ponad 30 mln inwestycja realizowana jest w Choroszczy pod Białymstokiem. Białostocki PALISANDER, lider polskiego rynku szalunkowego i STRABAG, jedna z największych firm budowlanych w kraju, podpisały kontrakt na początku marca. W ramach umowy na działce przy ul. Zaczerlańskiej w Choroszczy powstanie obiekt o całkowitej powierzchni ponad 7200 m.kw.

Wizualizacja budynku biurowo-socjalnego

Inwestycja w rozwój

Projekt zakłada budowę budynku biurowo-socjalnego, złożonego z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej oraz hali zakładu napraw, magazynów i myjni, a także wiaty odbiorów wraz z infrastrukturą techniczną. Kubatura obiektu to w sumie blisko 50 tys. m. sześciennych, 2000 m.kw powierzchni zajmie część przeznaczona na biura, powstanie też naziemny parking z 78 miejscami postojowymi.

- Nieustannie się rozwijamy i powiększamy swój udział w rynku, dlatego też zdecydowaliśmy się na budowę Centrum Logistycznego. Chcemy wykorzystywać najnowsze technologie w zakresie modernizacji i renowacji szalunków, a także poprawić komfort pracy naszych pracowników. Taki rozbudowany obiekt wraz z infrastrukturą na pewno nam w tym pomoże – mówi Sławomir Żubrycki, prezes firmy PALISANDER.

Nowe technologie i miejsca pracy

W zakres realizowanych prac wchodzi również budowa placu składowego o powierzchni 35 tys. m.kw., murów oporowych, zbiorników przeciwpożarowych oraz dwóch podziemnych zbiorników na gaz płynny LNG wraz z instalacją zewnętrzną.

- Centrum będzie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do konserwacji szalunków, zamierzamy więc inwestować również w innowacyjne technologie i maszyny – dodaje prezes Żubrycki.
Tak duża inwestycja wiąże się ze wzrostem zatrudnienia, a rekrutacja pracowników do nowego obiektu zacznie się na początku przyszłego roku.
Prace budowlane właśnie ruszają, a ich zakończenie przewidziane jest na początek przyszłego roku.

***

PALISANDER istnieje od 1993 r. i obecnie jest jedyną firmą ze 100-proc. polskim kapitałem, działającą na rynku szalunkowym. Jako jeden z branżowych liderów, spółka współpracuje ze wszystkimi najlepszymi wykonawcami konstrukcji żelbetowych – działa w zakresie budownictwa kubaturowego, przemysłowego, jak i inżynieryjnego. Zatrudnia blisko 200 osób w swojej siedzibie w Białymstoku i w dwóch oddziałach - w Katowicach i w Swarzędzu pod Poznaniem, za pośrednictwem, których obsługuje rynek całej Polski i krajów ościennych. W swoim dorobku firma PALISANDER ma kilka tysięcy kompleksowo obsłużonych inwestycji, a jakość dostarczanych usług stała się jej priorytetem i wartością dodaną, wyróżniającą ją na tle konkurencji.

facebook