Promocja gospodarcza

 • Cynkomet kontynuuje targową ekspansję. I zdobywa nagrody

  Miniaturka artykułu
  2018-06-19 10:25:46

  Swoje flagowe przyczepy rolnicze i rozrzutniki zaprezentował Cynkomet na targach Opolagra w Kamieniu Śląskim. W maju firma wzięła udział w wystawach w Serbii, Niemczech, na Węgrzech i w Kościerzynie, z którego wyjechała z nagrodą.

 • „Grunt na medal” po raz ósmy

  Miniaturka artykułu
  2018-05-08 13:16:54

  Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz ósmy organizuje konkurs Grunt na Medal. Celem tego przedsięwzięcia, realizowanego w cyklu dwuletnim, jest wyłonienie najlepszego terenu inwestycyjnego w każdym z województw. Korzyści wynikające z uzyskania tytułu „Grunt na medal” to m.in. zwiększenie szansy na pozyskanie inwestora dzięki preferencyjnemu wskazaniu zwycięskich terenów przez PAIH i urzędy marszałkowskie przy proponowaniu lokalizacji inwestorom oraz promocja zwycięzców konkursu na forum międzynarodowym, prowadzonej przez PAIH i zarządy województw.

 • Województwo podlaskie na III Międzynarodowym Forum Kontaktów Biznesowych BRZEŚĆ 2018 na Białorusi

  Miniaturka artykułu
  2018-04-28 11:57:39

  III Międzynarodowe Forum Gospodarcze Brześć 2018 odbywało się w dniach 26-27 kwietnia 2018. Pierwszy dzień to oprócz oficjalnych rozmów i spotkań także dynamiczna promocja firm z różnych branż gospodarki: produkcji żywności i napojów, materiałów budowlanych, towarów przemysłu lekkiego i chemicznego, przemysłu maszynowego, rolnictwa, transportu i turystyki.

 • "Przewaga dzięki współpracy – Wyzwania gospodarki 4.0". III Kongres Liderów Zmian

  Miniaturka artykułu
  2018-04-20 13:17:02

  Dwa dni wykładów, spotkań z ekspertami i warsztatów na temat warunków i wyzwań, które determinują funkcjonowanie menedżera we współczesnym świecie - w piątek (20.04.) w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku rozpoczął się III Kongres Liderów Zmian. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

 • III Kongres Liderów Zmian

  Miniaturka artykułu
  2018-04-19 09:06:51

  W dniach 20-21 kwietnia 2018 r. w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku organizowany jest III Kongres Liderów Zmian. Województwo Podlaskie jest Partnerem Strategicznym wydarzenia.

 • Podlaskie firmy na warszawskich targach branży spożywczej WorldFood

  Miniaturka artykułu
  2018-04-13 08:46:08

  Kilkuset wystawców z branży spożywczej aż z 25 krajów świata, reprezentujący m.in. Białoruś, Belgię, Niemcy, Węgry, Indie, Indonezję, Polskę, Rumunię, Rosję, Hiszpanię, Sri Lankę, Turcję, Wielką Brytanię, Wietnam wzięło udział w tegorocznej edycji targów WorldFood, które od 10 do 12 kwietnia trwały w Warszawie. Na targach nie zabrakło i wystawców z województwa podlaskiego. Swoje propozycje zaprezentowali m.in. przedsiębiorcy zajmujący się żywnością ekologiczną.

 • Firmy z Polski Wschodniej na targach w Hamburgu

  Miniaturka artykułu
  2018-02-17 08:39:46

  W dniach 23 – 26 stycznia 2018 r. firmy z Polski Wschodniej miały okazję uczestniczyć w targach technologii i produkcji NORTEC w Hamburgu. Wspólne stoisko na tragach to jedno z pierwszych działań w 2018 r. Domu Polski Wschodniej w Brukseli, które w tym roku działa pod przewodnictwem Województwa Podlaskiego.

 • Wsparcie eksportu i inwestycji na rynku brytyjskim – spotkanie w UMWP

  Miniaturka artykułu
  2017-12-15 13:47:51

  „Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku zaprasza na kolejne i już ostatnie w tym roku bezpłatne spotkanie informacyjne w zakresie wsparcia eksportu oraz inwestycji na rynku brytyjskim. Spotkanie pt. „Możliwości rozwoju współpracy gospodarczej z rynkiem brytyjskim” odbędzie się w dniu 18 grudnia 2017 roku (poniedziałek) o godz. 13.00 w siedzibie Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku przy ul. Antoniukowskiej 7.

 • Srebrna Oznaka Doskonałości dla Klastra Obróbki Metali

  Miniaturka artykułu
  2017-12-13 14:33:31

  Klaster Obróbki Metali otrzymał ważny certyfikat standardów zarządzania klastrem. Jest on przyznawany tylko najlepszym organizacjom klastrowym przez European Secretariat for Cluster Analysis (ESCA) w Berlinie. W ramach procesu certyfikacji w zakresie doskonalenia jakości zarządzania w KOM oceniane były m.in. następujące obszary: struktura organizacyjna, źródła finansowania, rozpoznawalność, współpraca wewnętrzna.

 • Podlaskie doświadczenia klastrowe – kolejny dzień wizyty uczestników programu „Most” z Białorusi

  Miniaturka artykułu
  2017-12-08 10:30:27

  W województwie podlaskim gościmy delegację programu „Most” z Białorusi (przedstawiciele władz państwowych, administracji i środowisk biznesowych), poznającą specyfikę inicjatyw klastrowych na przykładzie doświadczeń klastrów w naszym województwie. Podczas spotkania zorganizowanego 7 grudnia przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego gościom zaprezentowane zostały podstawy funkcjonowania oraz zasady wsparcia inicjatyw klastrowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

facebook