Dodana: 25 wrzesień 2017 10:43

Zmodyfikowana: 25 wrzesień 2017 10:43

Podlaskie na XIX Targach Euroregionu Niemen w Grodnie

W piątek, 22 września w Grodnie, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński wziął udział w inauguracji Międzynarodowego Forum inwestycyjnego „Grodzieńszczyzna na skrzyżowaniu granic” oraz XIX Targów Euroregion Niemen 2017. Oba przedsięwzięcia są jednymi z najważniejszych inicjatyw gospodarczych na polsko-białoruskim pograniczu.

Ilustracja do artykułu IMG_2035.JPG

- Idea wielobranżowości stwarza ogromne szanse i wystawcom i zwiedzającym. To szanse poznania dorobku przedsiębiorstw, ich produktów, ale też szanse na nawiązanie kontaktów biznesowych, poznanie planów i projektów inwestycyjnych wystawiających się podmiotów – mówił podczas ceremonii otwarcia Marszałek. - To także, bliskie mi szczególnie, zaprezentowanie transgranicznej oferty turystycznej pogranicza, jakże ważnej dla rozwoju małych przedsiębiorstw z tej branży, ale też będącej znakomitą promocją naszych regionów.

Podlaskie na targach prezentowało szeroką ofertę turystyczną, która spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności. Ponadto przedstawiciele Województwa czynnie uczestniczyli w dyskusjach panelowych poświęconych zarówno turystyce, jak i transportowi, współpracy naukowej i perspektywom rozwoju współpracy w zakresie logistyki.

facebook