Dodana: 3 grudzień 2017 14:59

Zmodyfikowana: 4 grudzień 2017 13:28

Podlaskie na Centralnych Targach Rolniczych

Kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających, ponad trzystu wystawców, prezentacje najnowszych technologii rolniczych, międzynarodowe konferencje - w Nadarzynie odbyła się druga edycja Centralnych Targów Rolniczych. Wśród wystawców znakomicie prezentowało się województwo podlaskie.

Ilustracja do artykułu P1070877.jpg

Od 30 listopada do 2 grudnia Województwo Podlaskie prezentowało się podczas Centralnych Targów Rolniczych, jednej z największych imprez rolniczych w tej części Europy. Podlaskie na targach to przede wszystkim efektowne stoisko z lokalnym produktami, ofertą turystyczną, prezentacją kolekcji inspirowanej podlaską sztuką. To także wystawy podlaskich firmym reprezentujących branżę rolniczą oraz tysiące Podlasian wśród zwiedzających targi. Zarząd Województwa Podlaskiego reprezentował podczas wydarzenia Stefan Krajewski Członek Zarządu.

Miody, sękacze i rzeka mleka
Tematem przewodnim podlaskiej prezentacji podczas targów była produkcja mleka i żywności. Na stoisku goście mogli spróbować naturalnych miodów z podlaskich pasiek, najlepszych serów dojrzewających, bio przetworów z pigwowca, olejów tłoczonych na zimno oraz ekologicznych soków. W ramach kampanii „Podlaskie - rzeka mleka”,  szeroko promowana była branża mleczarska. Przypominaliśmy odwiedzającym o tym, że Podlaskie jest największym producentem mleka w całej Unii Europejskiej. Prezentacja regionu została wzbogacona degustacją lokalnych potraw, przygotowanych przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Janowianki.

Designerskie walonki
Jednym z elementów podlaskiego stoiska była prezentacja kolekcji artystki Małgorzaty Dmitruk. Zdobione kolorowymi pikselami, ręcznie wykonane walonki oraz jutowe haftowane torby, budziły ogromne zainteresowanie wśród zwiedzających. 

Podlaskie firmy z tytułem Złotego Żurawia Rolnictwa
W trakcie targów  rozstrzygnięto II edycję konkursu „Złoty Żuraw”, do którego zgłaszane są polskie produkty z sektora maszyn i urządzeń dla rolnictwa, nawozów, środków ochrony roślin, pasz i nasion, żywności i innych produktów. Dwie podlaskie firmy Metal-Fach i Samasz zostały tegorocznymi laureatami konkursu.

Centralne Targi Rolnicze odbywały się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

źródło: Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji UMWP
fot.: Katarzyna Wieliczko

facebook