Dodana: 6 luty 2008 08:33

Zmodyfikowana: 6 luty 2008 08:33

Liga Kabaretów Białostockiej Pustyni Kabaretowej (Białostocki Ośrodek Kultury)Organizowana od 6 lat impreza wpisała się już na stałe w kalendarz imprez naszego miasta, dokonując przeglądu zespołów kabaretowych 8 razy w roku. Jej celem jest promowanie amatorskiej studenckiej twórczości kabaretowej, odkrywanie nowych, młodych talentów na scenie kulturalnej Podlasia, inspirowanie twórczości artystycznej społeczeństwa i popularyzacja tej formy rozrywki kabaretowej nie tylko w Białymstoku, ale w całym województwie podlaskim.Pragniemy umożliwić młodym artystom zdobycie nowych doświadczeń w warunkach twórczej rywalizacji i pod opieką merytoryczną profesjonalnych artystów. Konkurs ma stać się okazją do konfrontacji poszczególnych grup kabaretowych utworzonych przez młodzież, a także kształtować nowy wizerunek współczesnego kabaretu.Program imprezy zakłada prezentację programów artystycznych przygotowanych przez amatorskie kabarety z Podlasia, a także występy gwiazd kabaretu. Założenie takie łączy ze sobą świeże spojrzenia nowicjuszy z profesjonalnym spojrzeniem starych „wyjadaczy”.


Dotychczas w konkursie wzięło udział 18 kabaretów: Drzazga, Nic Śmiesznego, Idea, Pietro Mozi, SmallBiznes, Terabak, Gul Gul, Amir, Kwintesencja, Pierestrojka, Na Bis, Polonez, Toi Toi, Bajeczka, One Woman Show, Jufri, Lumbago.
Jury tworzą zawodowi artyści – aktorzy, muzycy, reżyserzy, znawcy teatru i kabaretu, oraz osobistości naszego miasta. Główne kryteria oceny przedstawień to: oryginalność, dobór repertuaru, reżyseria, interpretacja, kultura słowa, wykorzystanie scenografii, muzyki i ruchu scenicznego, ogólne wrażenie artystyczne i sceniczne oraz kreacje aktorskie. Jak można zauważyć ocena wystawiana przez jury jest wszechstronna, przez co wydaje się być jak najbardziej obiektywna. Laureaci Ligi Kabaretów otrzymują nagrody finansowe i rzeczowe. Patronat nad Ligą Kabaretów rokrocznie obejmują lokalne media. Z przyjemnością odnotowujemy fakt, iż poziom prezentacji z każdym rokiem jest coraz wyższy, a Liga Kabaretów coraz bardziej popularna.

www.bok.bialystok.pl

facebook