Dodana: 6 luty 2008 09:44

Zmodyfikowana: 6 luty 2008 09:44

Cykl Edukacyjny "Gry w klasy" Odsłona Pierwsza - Wielka Garderoba (Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku)

Gry w klasy są cyklem bezpłatnych spektakli edukacyjnych, przybliżającym młodym widzom dzieje kultury oraz istotne elementy historii teatru. Scenariusze pisane są specjalnie na zamówienie Teatru Dramatycznego, a ich przygotowanie poprzedziły konsultacje z nauczycielami i pedagogami. Dzięki temu, iż dzieci chętnie angażują się w sprawy, które wydają się im tajemnicze, cykl edukacyjny przykuwa uwagę uczniów. Dzieci zostają „uwikłane” w historię, wchodzą w dialog z aktorami, włączane są w akcję. Za sprawą intrygującej fabuły młodzi odbiorcy angażują się w spektakl, doświadczają go w sposób nie tylko intelektualny, ale i emocjonalny, dzięki czemu rozumieją i zapamiętują nawet trudne zagadnienia związane z teatrem, literaturą i sztuką.
Jednym z niewątpliwych atutów tego projektu jest jego długofalowość. Jako instytucja artystyczna, staramy się realizować przede wszystkim takie koncepcje edukacyjne, które na stałe wpiszą się w ofertę kulturalną naszego województwa. W tym roku planujemy zatem kontynuację projektu – drugą część cyklu: Gry w klasy, zatytułowaną „Komnata Cieni”.
Aby pogłębić wojewódzki, lokalny wymiar projektu, a jednocześnie zaktywizować tutejszych profesjonalnych artystów na rzecz edukacji dzieci i młodzieży, zaangażowaliśmy do udziału w projekcie młodych twórców z regionu podlaskiego: muzyków, plastyków, grafików.
Wyreżyserowania pierwszych spektakli z tego cyklu podjął się z kolei utalentowany stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego – Jacek Malinowski.

www.dramatyczny.pl

facebook