Dodana: 18 styczeń 2007 12:27

Zmodyfikowana: 18 styczeń 2007 12:27

Miasto Augustów - Miejsce
W dwudziestoleciu międzywojennym, nazwany „Wenecją Północy” - leży w zachodniej części Puszczy Augustowskiej, na Pojezierzu Augustowsko - Suwalskim. Zajmuje jego centralny punkt, co pozwala na łatwy dostęp do atrakcyjnych miejsc województwa – Biebrzańskiego i Wigierskiego Parku Narodowego, Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Puszczy Boreckiej i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Malowniczy krajobraz miasto zawdzięcza Puszczy Augustowskiej i okalającym je jeziorom: Sajno, Necko, Białe, Rospuda, Studzieniczne i kilkunastu mniejszym. Większość z nich łączy Kanał Augustowski, tworząc atrakcyjny szlak wodny. Na 81 km2 powierzchni miasta przypada 35% lasów i 26% - wody.

Przez miasto przechodzi kilka ważnych dróg krajowych. Najważniejszą z nich jest Via Baltica, która łączy Skandynawię i północną Rosję z Europą Centralną i Zachodnią. Położenie Augustowa blisko wschodniej granicy państwa, w bezpośrednim sąsiedztwie z Litwą, Białorusią i Rosją, sprzyja rozwojowi turystyki.

Augustów dzięki swojemu położeniu posiada wiele atrakcji i miejsc, które warto zobaczyć:

Augustów Zdrój, Kanał Augustowski, Wyciąg Nart Wodnych, Centrum Sportu i Rekreacji, Szlak Papieski oraz liczne zabytki, wśród których są: Bazylika Mniejsza pw. Najświętszego Serca Jezusowego, Rynek Zygmunta Augusta oraz Stara Poczta.

Augustów to również miasto sportów wodnych, jednak nie tylko miłośnicy „mokrych sportów” ściągają w te rejony. W ciągu kilku ostatnich lat zostało zmodernizowane centrum miasta oraz odrestaurowano bulwary nad rzeką Nettą i ulicę Mostową, dzięki czemu powstała atrakcyjna trasa spacerowa. Wśród licznych imprez rozrywkowych warto wymienić następujące: CO MA PŁYWAĆ, NIE UTONIE; Augustowskie Lato Teatralne; Międzynarodowe Mistrzostwa w Skokach na Nartach Wodnych; Dni Augustowa; Balladowe Wieczory nad Neckiem; Wodny Slalom Gwiazd z Trójką.

facebook