Dodana: 12 listopad 2016 12:38

Zmodyfikowana: 12 listopad 2016 12:38

Operacja Bazyliszek – Tomek Bagiński wraca z najnowszym odcinkiem Legend polskich Allegro

To już czwarty – po filmach „Smok”, „Twardowsky”, „Twardowsky 2.0” – obraz z cyklu „Legendy polskie” Tomka Bagińskiego. Pochodzący z Białegostoku twórca nie przestaje zachwycać swoimi filmami. Pierwsze trzy obrazy spotkały się z entuzjastycznym zainteresowaniem, o czym najlepiej świadczy liczba dziewięciu milionów wyświetleń. Ogromną popularność seria zawdzięcza świetnej obsadzie, humorowi, błyskotliwym dialogom oraz spektakularnym zdjęciom.

Ilustracja do artykułu IMG_7266.jpg

Uważni widzowie odkryją w „Legendach polskich” również podlaskie akcenty, które zawdzięczamy Tomkowi Bagińskiemu. Reżyser wielokrotnie podkreślał, że region jest dla niego jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Mówił o tym m.in. w wywiadzie dla Rzeczpospolitej:

To właśnie na planie nowych „Legend polskich” Tomek Bagiński odebrał z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego tytuł Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego, przyznawany osobom szczególnie zasłużonym dla budowania pozytywnego wizerunku regionu w Polsce i na świecie. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć na poniższym filmie:

- Wydaje mi się, że będę starał się robić to, co dotychczas, a Podlasie zawsze było głęboko w moim sercu. Jeśli chodzi o tytuł, to dla mnie ogromne wyróżnienie i niezwykła przyjemność, mam też nadzieję, że wstydu nie przyniosę, wręcz przeciwnie. Białystok, ale też szerzej Podlasie, choćby Suwalszczyzna, to miejsca, w których często przebywam, lubię tu wracać, aby odetchnąć od tego wariackiego zawodu, który uprawiam. Na zawsze będę Podlasianinem i białostoczaninem, ale też muszę funkcjonować w świecie – mówił o tym wyróżnieniu w  „Gazecie Wyborczej” Tomasz Bagiński.

 

____________________________________________________ 

Tomek Bagiński urodził się w 1976 r. w Białymstoku. Jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów, rysowników, animatorów i producentów filmowych. Wyreżyserował ponad 100 reklam, zapowiedzi gier i krótkometrażowych filmów animowanych, a jego prace obejrzały dziesiątki milionów widzów na całym świecie. Dyrektor kreatywny w Platige Image (firmie specjalizującej się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów specjalnych), nominowany do Oscara w kategorii Krótki Film Animowany za obraz „Katedra” (2003 r.). Jest dwukrotnym laureatem (jako jedyny w historii) największego festiwalu animacji i efektów specjalnych SIGGRAPH za obrazy „Katedra” (2002 r.) i „Sztuka spadania” (2005 r.). 

JG
(opr.mk)

facebook