Dodana: 11 sierpień 2011 08:50

Zmodyfikowana: 11 sierpień 2011 08:50

Zagrali dla hospicjum

To był wyjątkowy mecz. Tym razem nie rywalizowano o miejsce w lidze czy punkty w tabeli. Jagiellonia i Przyjaciele oraz Reprezentacja Polski Dziennikarzy zmierzyli swoje siły w szczytnym celu - wsparcia białostockiego hospicjum. Żółto-czerwoni zwyciężyli 3:1.

Rezultat meczu nie był dziś jednak aż tak istotny - liczyła się idea i to, że dochód z imprezy zasilił konto "Domu Opatrzności Bożej" przy ul. Sobieskiego w Białymstoku. Jeszcze przed spotkaniem o finanse hospicjum zatroszczyli się sponsorzy, przekazując czeki na łączną kwotę 14,5 tys. złotych. Drużyna Jagi dorzuciła kolejny tysiąc.

Prowadzenie początkowo obrała drużyna dziennikarzy - Ryszard Jankowski nie obronił strzału Marcina Popławskiego z Polsatu i do 39. minuty wynik wskazywał 0:1. Po dośrodkowaniu Probierza, wykonując rzut wolny głową, wyrównał go Dariusz Jurczak. Rezultat 3:1 dla Jagi ustalili Andrzej Bielawski (z podania Probierza) i Ariel Gęgotek (asysta Jurczaka).

Reprezentację Polski Dziennikarzy tworzyli znani i lubiani dziennikarze sportowi min: Mateusz Borek (Polsat Sport), Andrzej Twarowski (Canal+ Sport), Dariusz Tuzimek (Nsport), Piotr Świerczewski (Polsat Sport), Cezary Olbrycht (Canal+ Sport), Robert Błońśki (Gazeta Wyborcza).

W drużynie Jagiellonii wystąpili m.in trenerzy pierwszego zespołu: Michał Probierz, Dariusz Jurczak, Ryszard Jankowski, Bartłomiej Zalewski, prezes Jagiellonii - Cezary Kulesza, Dariusz Kowalczyk oraz przyjaciele - Tadeusz Arułkowicz, z-ca prezydenta Białegostoku, dyrektorzy MOSiR Białystok - Adam Popławski i Piotr Bubela.

***

Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Białymstoku zwraca się z apelem o udział w rozbudowie "Domu Opatrzności Bożej" przy ul. Sobieskiego 1 w Białymstoku, co umożliwi w przyszłości objęcie opieką większej liczby osób dotkniętych ciężkimi i przewlekłymi chorobami. Jest to możliwe tylko dzięki ludziom dobrej woli.
Nr KRS 0000057571 (organizacja pożytku publicznego) 15-013 Białystok, ul. Sobieskiego 1.
Nr konta Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum": 85 1020 1332 0000 1802 0026 1628.

facebook