Dodana: 11 sierpień 2011 08:48

Zmodyfikowana: 11 sierpień 2011 08:48

Policjanci obchodzili swoje święto

Rynek Kościuszki opanowali dziś mundurowi. Występem orkiestry reprezentacyjnej, musztrą paradną i przede wszystkim wręczeniem odznaczeń uczczono w Białymstoku 91. Święto Policji.

Ponad 1100 podlaskich policjantów zostało wyróżnionych aktami mianującymi na wyższe stopnie i odznaczeniami policyjnymi. Kilkudziesięciu mundurowym przyznano medale za długoletnią służbę, krzyże zasługi i odznaki. Swoje uznanie i szacunkek dla ich pracy wyrazili przedstawiciele władz regionu, w tym marszałek Jarosław Dworzański:

- W imieniu całej społeczności samorządowej naszego województwa chciałbym złożyć gratulacje i serdeczne podziękowania za to, co zrobiliście dotychczas - za ofiarną, rzetelną służbę.

Święto policji było okazją do podziękowań i gratulacji, ale też podsumowań i refleksji nad potrzebami dzisiejszych policjantów, by mogli jeszcze niezawodniej wykonywać swoje obowiązki. Z ust każdego przemawiającego padały słowa uznania i wdzięczności - za trud włożony w codzienną pracę, poświęcenie i oddanie ojczyźnie.

Podkreślony został profesjonalizm podlaskich funkcjonariuszy - doceniono otwartość na nowe możliwości techniczne, chęć współpracy z innymi służbami i inspekcjami na terenie województwa. W konsekwencji takiej postawy skuteczność działań naszych mundurowych jest jedną z najwyższych w kraju.

W uroczystości - oprócz licznie zgromadznych funkcjonariuszy - udział wzięli m.in. posłowie na Sejm RP: Józef Klim, Mariusz Kamiński, Jarosław Zieliński, Bogdan Paszkowski, przedstawiciele konsulatów oraz reprezentanci władz adminictracji rządowej i samorządowej.

***

Święto policji obchodzone jest 24 lipca - tego dnia w 1919 roku Sejm przyjął ustawę o Policji Państwowej. Jest to największa służba mundurowa w kraju. Obecnie służy w niej ok. 100 tys. funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

facebook