Dodana: 11 sierpień 2011 08:46

Zmodyfikowana: 11 sierpień 2011 08:46

Dzień Konia na Podlasiu

Już po raz siódmy mieliśmy okazję oglądać Dzień Konia na Podlasiu, który w tym roku został zorganizowany w Majątku Howieny - gospodarstwie agroturystycznym w Pomigaczach, niedaleko Turośni.

Impreza cieszyła się powodzeniem zarówno wśród hodowców jak i publiczności.

Ideą imprezy jest promocja gospodarstw rolnych specjalizujących się w hodowli koni zimnokrwistych i szlachetnych oraz zaprezentowanie najlepszych koni z terenu Powiatu Białostockiego. W ramach pokazu przeprowadzone zostały konkursy wyłaniające najlepsze konie w typie, pokroju i prezentacji.

W części artystycznej można było posłuchać zespołów i kapel ludowych (m.in. Płonkowianie z Płonki Kościelnej, Kapela Czarnoleska z Czarnej Białostockiej). Zaprezentowany został dorobek szkół i przedszkoli z terenu gminy Turośń Kościelna oraz Gospodarstwo Agroturystyczne " Majątek Howieny".

Laureatom konkursy puchary ufundował Marszałek Województwa Podlaskiego.


***

Organizatorzy: Gmina Turośń Kościelna, Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej, Gospodarstwo Agroturystyczne "Majątek Howieny"

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Wojewódzki Związek Hodowców Koni, Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku,Stowarzyszenie N.A.R.E.W.

Patronat nad imprezą objęli:
Wojewoda Podlaski
Marszałek Województwa Podlaskiego
Starosta Powiatu Białostockiego
Prezydent Miasta Białegostoku
Wójt Gminy Turośń Kościelna i Gminy Podlasia

facebook