Dodana: 11 sierpień 2011 08:40

Zmodyfikowana: 11 sierpień 2011 08:40

Białostoczanie podziękowali Jagiellonii

Kibice białostockiego zespołu Jagiellonia mieli 24 maja okazję podziękować piłkarzom za rewelacyjny sezon i przede wszystkim za zdobycie Pucharu Polski w ubiegłą sobotę. Nie zawiedli - były śpiewy, szampan, fajerwerki i frekwencja, jakiej Plac Uniwersytecki dawno nie widział.

Uroczystości rozpoczęły się od spotkania w białostockim Pałacyku Ślubów. Oprócz drużyny zjawili się na nim m.in. Prezydent Białegostoku - Tadeusz Truskolaski, Przewodniczący Rady Miejskiej - Włodzimierz Kusak oraz Marszałek Województwa - Jarosław Dworzański, który - wyrażając swoją dumę - podziękował piłkarzom za sportową i zaciętą walkę.

Dalsza feta miała już miejsce z udziałem kibiców, a ci - jak zawsze - nie zawiedli. Plac Uniwersytecki oblegały tłumy. W całym Białymstoku słychać było skandowanie: "Jaga mistrzem jest!". Żółto-czerwonej gromady nie przestraszył nawet deszcz. Były petardy, race, konfetti i nieustające śpiewy na cześć białostockiej drużyny. - Dla takich chwil warto być trenerem. Jesteście naszym dwunastym zawodnikiem, bez was nie doszlibyśmy tak daleko. - mówił o publiczności Michał Probierz, trener Jagi.

Zawodnicy drużyny doskonale wpisali się w panujący klimat. Było jak na meczach, tylko jeszcze weselej. Po kolei wychodzili do tłumu dziękując za wsparcie i wyrażając swoją ogromną radość ze zdobycia pucharu.

- Przychodząc do Jagiellonii półtora roku temu, wiedząc, że na tym pucharze są wygrawerowane nazwy klubów, które ten puchar zdobyły, marzyło mi się, aby znalazła się na nim również nazwa Jagiellonii. Dzisiaj stało się to faktem - wygraliśmy puchar, odebraliśmy go. Jest to duża zasługa moich kolegów, sztabu szkoleniowego, ale także Państwa tutaj zgromadzonych - działaczy klubu oraz ludzi miasta, którzy nas wspierali od początku do końca. My również dziękujemy Wam za zaufanie i prosimy o więcej;) - powiedział, z właściwym sobie wdziękiem, Tomasz Frankowski - kapitan Jagiellonii Białystok.

Wygrana z Pogonią Szczecin i zdobycie Pucharu Polski dało Jagiellonii Białystok prawo gry w europejskich pucharach. Pierwszy z meczy odbędzie się 29 lipca, kolejny - tydzień później.

facebook