Dodana: 23 marzec 2007 12:56

Zmodyfikowana: 23 marzec 2007 12:56

Zakończenie targów turystycznych

W Białymstoku zakończyły się Podlaskie Targi Turystyczne. Zaprezentowali się właściciele hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych.

Były oferty aktywnego wypoczynku i pokazy rękodzieła ludowego.

Organizatorzy turystyki prześcigają się w pomysłach. Chcą uatrakcyjnić ofertę. I chyba się to udaje, bo w ubiegłym roku odwiedziło Podlaskie milion trzysta tysięcy turystów.

Na targach było prawie wszystko, na co może liczyć turysta w nadchodzącym sezonie w Podlaskiem. Turyści najczęściej odwiedzają Białowieżę.

Od kilku lat dużym zainteresowaniem cieszy się też wypoczynek nad Biebrzą. Przyjeżdżają tam miłośnicy ptaków.

Coraz więcej podlaskich gmin stawia na turystykę. Nie mają takich walorów przyrodniczych jak Białowieża, ale chcą przyciągać turystów w oryginalny sposób, np. ekologiczną żywnością. W Podlaskiem jest czternaście tysięcy miejsc noclegowych. W połowie ośrodków wypoczynkowych sezon trwa cały rok.

Najciekawsze stoiska i oferty zostały nagrodzone przez organizatorów targów i zwiedzających.

/Obiektyw/

*****************************

Wystawcy z województwa podlaskiego i wielu regionu Polski prezentowali swoją ofertę turystyczną na II Podlaskich Targach Turystycznych, które odbyły się w klubie Gwint Politechniki Białostockiej (Zwierzyniecka 10). Wśród wystawców znaleźć można było zarówno hotele, gospodarstwa agroturystyczne czy firmy turystyczne. Swoją ofertę prezentowały także samorządy: powiaty i gminy, podlaskie parki narodowe. Na targach nie mogło też zabraknąć organizacji turystycznych, a nawet portali internetowych poświęconych turystyce.


Goście targów mogli też zapoznać sie z ofertą z poza obszaru naszego regionu – z Ustki, województwa świętokrzyskiego, a nawet województwa grodzieńskiego z Białorusi.

Targi otworzył prezes Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Jan Kamiński. Na oficjalnym otwarciu był także prezydent Białegostoku - Tadeusz Truskolaski.

Oprócz wystawców na targach były też obecne szkoły podstawowe, średnie a nawet wyższe z województwa podlaskiego. Ich obecność wiązała się z organizowaną w ramach targów Szkolną Giełdą Turystyczną „Przygoda”. Wśród zaaranżowanych przez uczniów stosik były takie, które nawiązywały do charakterystycznych elementów i najważniejszych atrakcji turystycznych i kulinarnych związanych z ich gminą oraz stoiska poświęcone różnym europejskim państwom.
Uczniowie prezentowali również swoje zdolności taneczne, wokalne, recytatorskie, a nawet aktorskie.


Podczas otwarcia, w nawiązaniu do tak licznie obecnej młodzieży, gospodarz miejsca i współorganizator imprezy rektor Politechniki Białostockiej – Joanicjusz Nazarko stwierdził:
- Miło mi, że targi odbywają się na terenie Politechniki i że przybyło tylu wystawców i zwiedzających. Podczas ostatniego posiedzenia Senatu uczelni zapadła decyzja o uruchomienia nowego kierunku kształcenia – turystyki i rekreacji. Życzę wielu udanych kontaktów, a obecną tu młodzież zapraszam na nasze studia.


Zadowolenia z obecności uczniów nie ukrywała też Pani Grażyna Wiśniewska – wicekurator oświaty:
- Życzę, aby to spotkanie było inspiracją dla nowych działań, zawiązywania nowych przyjaźni i kontaktów.

Stoiska wystawiennicze były oceniane przez kapitułę, która wybierała spośród nich:
- Najlepszą prezentację stoiska (nagroda prezesa PROT)
- Najlepszą ofertę przyjazdową do regionu (nagroda prezesa PROT)
- Najlepszą prezentację obiektu noclegowo – gastronomicznego (nagroda Marszałka Województwa Podlaskiego)

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook