Dodana: 27 luty 2007 10:21

Zmodyfikowana: 27 luty 2007 10:21

Koncert Pasyjny w Filharmonii

2 marca o godz. 19 Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na Koncert Pasyjny w wykonaniu Chóru OiFP oraz solistów.

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej
Violetta Bielecka – dyrygent
Marta Wróblewska - sopran
Maciej Bogumił Nerkowski – baryton

W programie utwory à cappella  J. Łuciuka, H.M. Góreckiego, M. Bembinowa, F. Martina, St. Moryto, S. Barbera.

Patronat Honorowy: Metropolita Białostocki - Arcybiskup Edward Ozorowski

***

Marta Wróblewska – sopran
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filii w Białymstoku kierunku Wychowanie Muzyczne, w klasie dyrygowania prof. Violetty Bieleckiej oraz emisji głosu prof. Cezarego Szyfmana. Studia ukończyła z wyróżnieniem. W latach 2000 – 2002 była słuchaczką Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego przy Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, które również ukończyła z wyróżnieniem. W roku akademickim 2002/2003 była asystentką w klasie emisji głosu na tymże Studium. Od 2003 r. pracuje jako asystent w klasie dyrygowania w swojej macierzystej uczelni, zaś od października 2004 jest studentką klasy śpiewu solowego prof. C. Szyfmana.
W październiku 2001 roku założyła Chór Kameralny „Ichos”, który działa przy Centrum Kultury Prawosławnej. Zespół specjalizuje się w wykonawstwie muzyki cerkiewnej, zwłaszcza kompozytorów rosyjskich XIX wieku.
Marta Wróblewska prowadzi ożywioną działalność solistyczną. Wykonywała partie solowe m.in. w: „Magnificacie D - dur” i „Pasji wg. Św. Jana” J. S. Bacha, „Requiem” W. A. Mozarta, „Małej Mszy Uroczystej” G. Rossiniego, „Magnificacie” J. Ruttera. Jako solistka współpracowała z większością białostockich chórów. Od kilku lat, jako solistka i śpiewak - kameralista związana jest z zespołami specjalizującymi się w wykonawstwie muzyki dawnej: orkiestrą barokową „Concerto Polacco”, „Mercurius”, „Ars Nova”, a także z zespołami wokalnymi: „Subtilior Ensemble”, z którym zdobyła Nagrodę dla najlepszego wykonawcy XIV Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie w listopadzie 2004 roku, „Camerata Podlaska” oraz warszawskim chórem „Sine Nomine”. Od 1999 roku współtworzy także Oktet Wokalny Gaudium. Wiele koncertów zostało zarejestrowanych przez polskie rozgłośnie radiowe. W roku 1998 nagrała program dla TV Białystok pt. „Moja Muzyka”. W czerwcu 2004 roku wraz z zespołem „Concerto Polacco” dokonała nagrań na płytę kompaktową z muzyką ze Zbiorów Jasnogórskich, zaś w lipcu 2005 r. wspólnie z Białostockim Chórem Kameralnym „Cantica Cantamus” nagrała „Mszę Legnicką” S. Moryto. W kwietniu b.r otrzymała Puchar Rektora Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie jako laureatka I miejsca VI Konkursu Moniuszkowskiego „Pieśń Wieczorna”. Umiejętności wokalne doskonaliła na kursach prowadzonych przez: prof. Jerzego Artysza, prof. Kazimierza Pustelaka oraz Urszulę Kryger.

Maciej Bogumił Nerkowski (baryton) edukację muzyczną rozpoczął w 1999 roku w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Białymstoku, na kierunku wokalnym w klasie prof. Violetty Bieleckiej. Od 2003 roku jest studentem Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie ad. Mikołaja Moroza. Od 2000 roku wykonuje partie solowe zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook