Wrota Podlasia pl > arch_2 > Rok 2006 > IV kwartal > Okolice Białegostoku - mapa turystyczna

Okolice Białegostoku – mapa turystyczna

Dodana: 30 listopada 2006, 10:02
Zmodyfikowana: 1 lutego 2007, 11:23

Nakładem Wydawnictwa Turystycznego ukazała się publikacja “Okolice Białegostoku. Mapa Turystyczna 1:100 000”. Autorzy: Robert Janaszek, Tomasz Darmochwał.

                

Mapa turystyczna "Okolice Białegostoku" to publikacja obejmująca swym zasięgiem środkową część Podlasia. Sam Białystok został umieszczony na niej centralnie, we wschodniej części znalazła się cała Puszcza Knyszyńska, w części południowej i zachodniej Dolina Górnej Narwi, a w części północnej Wzgórza Sokólskie. To pierwsza tak obszerna publikacja z zakresu kartografii wydana przez Agencję "TD" Wydawnictwo Turystyczne, do tej pory specjalizujące się w przewodnikach.


Fragment mapy

Na mapie umieszczono wszystkie szlaki piesze, rowerowe, kajakowe i konne, a także ścieżki przyrodnicze i dydaktyczne znajdujące się w regionie. Oznaczono również obiekty przyrodnicze, zabytki, bazę noclegową, numerację i kategorie dróg oraz ciekawostki krajoznawcze. Na rewersie mapy umieszczono informator krajoznawczy i przyrodniczy oraz dane adresowe obiektów noclegowych. Publikacja tam ma szansę przyczynić się do spopularyzowania okolic Białegostoku, jako dynamicznie rozwijającego się regionu dla turystyki aktywnej.

I wydanie, listopad 2006
ISBN: 978-83-88859-28-1
Format: 96 cm x 62 cm
Sugerowana cena detaliczna 8 zł (z VAT)
Mapa dostępna jest m.in. w księgarni MAPY, Dworzec PKS, tel. 0-85 745 15 61

***

Zobacz także

Autor opr. AŁ