Dodana: 1 luty 2007 08:35

Zmodyfikowana: 1 luty 2007 08:35

MŚ siatkarzy: niesamowity mecz, Polska w półfinale!

W 8 spotkaniu na mistrzostwach świata, polscy siatkarzy odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem po dramatycznej pokonali Rosję 3:2 (19:25, 19:25, 25:22, 25:20, 15:11 )

Pierwszy set rozpoczął się od bardzo silnej zagrywki Rosjan, zktórą Polacy nie potrafili sobie poradzić i po chwili przegrywali już 0:4. Taka przewaga utrzymywała się przez cały set. Polacy grali nieskutecznie w ataku, często byli "łapani" na pojedynczym bloku. Rosjanie świetnie bronili i skutecznie atakowali. Set zakończył się porażką Polski 19:25.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany ale na pierwszą przerwę techniczną Rosjanie schodzili prowadząc 8:6. Druga przerwa techniczna to prowadzenie Rosjan już 16:12. Polacy znowu byli nieskuteczni w ataku i nie potrafili powstrzymać ataków Rosjan. Przewaga naszych przeciwników była coraz większa i set zakończył się wynikiem 19:25. Polacy prezentowali się zupełnie inaczej niż w poprzednich spotkaniach, bez wiary w zwycięstwo, charakteru i woli walki.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Polaków 3:0, głównie dzięki błędom popełnianym przez naszych przeciwników. Jednak seria błędów Polaków pozwoliła im na odrobienie strat. To jednak nie zdeprymowało naszych siatkarzy, którzy podjęli wyrównaną walkę. To jednak nie wystarczyło i po pierwszej przerwie technicznej Rosjanie prowadzili 8:7. W dalszej części seta Polacy walczyli o odrobienie straty, wykazując większą determinację niż w poprzednich odsłonach. Po raz pierwszy w tym meczu zaświtała nadzieja, że Polacy potrafią powalczyć z Rosjanami. Na drugą przerwę techniczną Polacy schodzili prowadząc 16:14. Większe zdecydowanie w dalszej grze i znacznie poprawiona skuteczność w ataku sprawiły, że Polacy wygrali tego seta 25:22.

Czwarta odsłona na początku była bardzo wyrównana. Polacy nie potrafili jednak utrzymać niewielkiej przewagi i po pierwszej przerwie technicznej nasi przeciwnicy prowadzili 8:7. W dalszej części gry Polakom udało się wypracować kilkupunktową przewagę, głównie dzięki świetnej grze w obronie. Po drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzili 16:12. Bardzo dobra gra, szczególnie Grzegorza Szymańskiego pozwoliła na utrzymanie przewagi już do końca seta, którego Polacy wygrali zdecydowanie - 25:20.

W decydującym, piątym secie, walka toczyła się punkt za punkt, a obydwa zespoły wykazały się ogromną determinacją i wolą walki. Nasi zawodnicy wypracowali sobie niewielka przewagę i nie oddali jej do końca, wygrywając tego seta 15:11 i cały niezwykle emocjonujący mecz 3:2, zapewniając sobie w ten sposób miejsce w półfinale.
Polska - Rosja 3:2 (19:25, 19:25, 25:22, 25:20, 15:11)

Polska: Paweł Zagumny (1 pkt.), Mariusz Wlazły (12), Daniel Pliński (11), Łukasz Kadziewicz (16), Michał Winiarski (8), Sebastian Świderski (4), Piotr Gacek (libero) oraz Michał Bąkiewicz (1), Piotr Gruszka (7), Grzegorz Szymański (16), Łukasz Żygadło (0);

Rosja: Siergiej Grankin (8), Semen Połtawski (19), Aleksiej Kazakow (13), Aleksiej Kuleszow (7), Paweł Abramow (15), Aleksander Kosariew (16), Aleksiej Wierbow (libero) oraz Aleksander Wołkow (2), Stanisław Dinejkin (1), Siergiej Makarow (1).