Dodana: 23 marzec 2011 09:12

Zmodyfikowana: 23 marzec 2011 09:12

Sukces zapaśniczek "Podlasia" Białystok w Pucharze Polski Kadetek

Doskonale  zaprezentowały się: Paula Kozłow – zdobywczyni złotego medalu w wadze 49 kg i Justyna Żynel zdobyła srebrny medal w wadze 60 kg – obie KS „Podlasie” Białystok w  Pucharze Polski Kadetek w zapasach kobiet  rozgrywanym  w dniach 18-19.03.2011 r. w Woli.

Paula Kozłow, uczennica  VI LO Białystok  wygrała  5 pojedynków kładąc  3-krotnie  rywalki na łopatki, tracąc jeden  punkt techniczny we wszystkich walkach. Dużą niespodziankę sprawiła młodziutka Justyna Żynel, uczennica PG Nr 18.   Po wygraniu 3 pojedynków przez położenie na łopatki, Justyna w walce finałowej uległa  doświadczonej Agnieszce Król ze „Znicza” Podzamcze.

Puchar Polski Kadetek  dla Pauli Kozłow był kolejnym sprawdzianem przed  Mistrzostwami Świata kadetek w 2011, które zostaną rozegrane po raz pierwszy, a dla młodziutkiej Justyny Żynel pierwszym krokiem do Kadry Narodowej.

Dobrze wypadły również koleżanki Pauli i Justyny - Karolina Ławreszuk z „Osiedla Bacieczki” zdobyła  brązowy medal i Anna Czyżyńska z „Gwiazdy” Szczuczyn (V miejsce, obie waga 70 kg).

Wszystkie w/w zawodniczki wywalczyły o bezpośredni awans do finałów XVII OOM. Jest to również dobry prognostyk przed XVII Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która zostanie rozegrana w  dniach 01-03.05.2011 w Grajewie.