Dodana: 24 marzec 2011 06:57

Zmodyfikowana: 24 marzec 2011 06:57

Ślepsk o krok przed awansem

Ślepsk Suwałki w środę (23.03) odniósł drugie zwycięstwo nad z Jokerem Rodło Piła 3:0 w fazie play off I ligi siatkówki.

Suwalczanie rozpoczęli środowe spotkanie w bardzo dobrym stylu. Gospodarze grali efektownie, posiadając przewagę od początkowej fazy seta. Po drugiej przerwie technicznej Ślepsk jeszcze bardziej zdominował swoich rywali, którym pozwolił zdobyć zaledwie 14 punktów. Drugi set wyglądał podobnie, z tym, że goście zdobyli kilka "oczek" więcej.

Najciekawszy był trzeci fragment spotkania, w którym siatkarze z Suwałk mieli pewne problemy ze złamaniem obrony przeciwników. Goście zaczęli kończyć bezbłędnie swoje akcje i zdobyli nawet trzy punty przewagi nad gospodarzami. W decydującej fazie Ślepsk jednak doprowadził do wyrównania (18:18) i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Dzięki drugiej wygranej Ślepsk Suwałki prowadzi w rywalizacji z Jokerem Radło Piła już 2:0 i brakuje mu jeszcze jednego zwycięstwa do awansu. Kolejne (jedno lub dwa) spotkania zostaną rozegrane w Pile.

Ślepsk Suwałki - Joker Rodło Piła 3 : 0 (25:14, 25:20, 25:23)

Ślepsk: Jurkojć, Kaczorowski, Skrzypkowski, Pink, Rudzewicz, Gołębski - Łuczka (libero)

Joker: Gorzkiewicz, Strzeżek, Kowalczyk, Chwastyniak, Zbierski, Jasiński - Mikułka (libero)

MVP meczu: Łukasz Jurkojć

Za: Radio Białystok