Dodana: 16 marzec 2011 08:46

Zmodyfikowana: 16 marzec 2011 08:46

Junior z Sokółki zwycięża w seniorskim Grand Prix w pool bilardzie

Sensacyjnym  zwycięzcą  zawodów z cyklu „Grand Prix Polski - WiK Pol Tour  „ w Łodzi został  Konrad Piekarski. Siedemnastolatek z klubu Metal Fach LP Sokółka  pokonał w wielkim finale wracającego do wysokiej formy reprezentanta polski zawodnika  „Nosanu Kielce” Karola Skowerskiego 6-1. Na najniższym stopniu podium stanęli doświadczony Wojciech Gosk z „Pino  Ventor  Debica” oraz Wojciech Szewczyk  z „Konsalnetu Warszawa”.

Tym samym Konrad przerwał serię zwycięstw  najlepszego obecnie polskiego bilardzisty, niepokonanego w tym roku Radka Babicy, zwyciężając z nim w  ćwierćfinale turnieju 6-4.  Świetnie spisali się  w 157 osobowej stawce startujących,  trzej inni sokółczanie. Dwaj  z nich Piotr Kudlik  oraz Hubert Łopotko uznali wyższość przeciwników dopiero w ćwierćfinale zajmując wysokie 5. miejsca, Krystian Piekarski został pokonany w 2. rundzie pucharówki, zajmując 17. lokatę. Nieco gorszy start zaliczył nasz najbardziej doświadczony bilardzista Jacek Jarno który zajął 3. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej  i  nie awansował do rundy pucharowej.

Konrad  po zwycięstwie w Łodzi awansował na fotel wicelidera Seniorskiego Rankingu Polski sezonu 2011. Liderem rankingu pozostaje Radosław Babica „NosanKielce”.
Z zawodów tradycyjnie przeprowadzona została relacja on-line. Natomiast w  niedzielę kibice mogli oglądać relację video-live zarówno na komputerach czy podłączonych do nich telewizorach jak również na iPhone.

Strony internetowe na których można kibicować naszym zawodnikom na żywo jak i obejrzeć wiele retransmisji, przeczytać wiadomości, to: www.TVsports.pl  oraz  www.bilard-sport.pl,  jak też  www.lp.sokolka.com