Kamera internetowa - obraz z centrum Białegostoku

Od 16 stycznia 2008 roku użytkownicy portalu Wrota Podlasia i oficjalnej strony miasta Białystok mogą korzystać z nowej usługi - kamery internetowej przekazującej obraz z centrum Białegostoku.

Kamera została zainstalowana na dachu najwyższego w centrum miasta budynku - siedziby Urzędu Miejskiego w Białymstoku, przy ulicy Słonimskiej.

Dzięki tej lokalizacji w oku kamery znalazła się cała, szeroka panorama stolicy województwa. Obraz pochodzący z kamery jest przekazywany na bieżąco na stronę portalu Wrota Podlasia oraz na oficjalną stronę internetową miasta - www.bialystok.pl.

Aby wejść do obsługi kamery - proszę kliknąć na obrazek

Kamera  automatycznie wykonuje zaprogramowany ruch kierując obiektyw między innymi w kierunku: Pałacu Branickich, Plant, Bojar, kościoła św. Wojciecha, kościoła farnego, kościoła św. Rocha, kościoła Zmartwychwstania oraz prezentując ogólną panoramę miasta. 


Projekt został zrealizowany wspólnie przez samorządy Województwa Podlaskiego i miasta Białegostoku. W zależności od możliwości technicznych rozważany jest też dalszy rozwój tego typu usług. W przyszłości planowane jest bowiem zainstalowanie i uruchomienie kolejnych kamer - w Suwałkach i Łomży oraz w najważniejszych i najatrakcyjniejszych turystycznie miejscach naszego regionu m.in. w Białowieży, Tykocinie, Supraślu, Wigrach, Szelmencie.